Elektroniczna Skrzynka Podawcza

ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet - epuap.gov.pl

ZAŁÓŻ KONTO

Wypełnij krótki formularz rejestracyjny i załóż konto na ePUAP. Potrzebne są do tego dane kontaktowe oraz identyfikacyjne. Używaj konta ePUAP jako skrytki elektronicznej do odbierania korespondencji urzędowej. Wnosząc podanie lub wniosek do urzędu wskaż adres skrytki ePUAP jako elektroniczny adres zwrotny. Powiadomienia otrzymasz również na wskazany adres email.

POTWIERDŹ PROFIL ZAUFANY

Profil Zaufany to Twoje darmowe narzędzie, które umożliwia m.in. logowanie i składanie podpisu elektronicznego, dzięki któremu można załatwiać, określone sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu. Aby potwierdzić Profil Zaufany wypełnij prosty formularz. Następnie w ciągu 14 dni udaj się do dowolnego Punktu Potwierdzającego z dowodem osobistym lub paszportem. Używaj Profilu Zaufanego do logowania się do systemów administracji publicznej i skutecznego korzystania z elektronicznych usług publicznych.

ZAŁATWIAJ SPRAWY PRZEZ INTERNET

Już ponad 1 mln osób korzysta z usług ePUAP. Możesz odbierać i wysyłać urzędową korespondencję elektronicznie. Każda wysyłka i odbiór są potwierdzane Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, które jest równoważne z elektronicznym ‘awizo’. Jeżeli dany urząd nie ma konkretnej usługi to zawsze możesz wysłać tzw. pismo ogólne z załącznikiem (np. skan opłaty). Każdy urząd jest zobowiązany do posiadania Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Profil Zaufany służy również do logowania do innych systemów elektronicznej administracji.

Wiadomość powiązana z

Wydziały

Rejestr zmian

Data wytworzenia dokumentu: 2018-02-20
Dokument wytworzony przez: Wydział Finansowy
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: Damian Plewako
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 20 lutego 2018 12:34
Dokument wprowadzony do BIP przez: Damian Plewako
Ilość wyświetleń: 267
20 lutego 2018 12:35 Damian Plewako - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
20 lutego 2018 12:34 Damian Plewako - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany